×
#
Hakkımızda

The Dream of Heaven Touched on Earth”

“Dünyadaki Cennetin Hayali”

Golden Inn Hotel Uzungöl

Golden Inn Hotel Uzungöl, Doğu Karadeniz’in Trabzon ilinde eşsiz bir doğa harikası ve cennet parçası olan Uzungöl’ de bulunmakta olup Uzungöl’e sadece 4 km. uzaklıktadır.

Otelimizin konumu Çaykara ilçesine 12 km., Trabzon Uluslararası Havaalanına sadece 80 km, Trabzon şehir merkezine ise 93 km. uzaklıktadır. Yine Doğu Karadeniz’ in görülmesi gereken tarihi dokularından Sümela Manastırına ise sadece 130 km. mesafededir. Trabzon şehir merkezinde bulunan çeşitli müzelere ise (Ayasofya Müzesi ve Trabzon Müzesi) ise yine sadece 90km. mesafededir.

Doğu Karadeniz’in en meşhur yaylalarından Sultan Murat Yaylası sadece 30 km mesafede olup Rize sınırları içinde bulunan Ayder Yaylası ise sadece 150 km. uzaklıktadır.

Uzungöl’ün oluşum hikayesi ise aslında bir o kadar ilginç ve trajiktir.1600’lü yılların başında büyük bir heyelan sonucu şimdiki Uzungöl’ün olduğu mevkideki akarsuyun önünün dev toprak kalıntılarıyla kesilmesi sonucu akarsunun önü kesilir ve su birikmeye başlar. Zamanla biriken toprak gittikçe sertleşerek şimdiki kara parçası halini alır ve şimdiki Uzungöl bölgesini oluşturur. Çok çeşitli ve geniş bi hayvan ve bitki örtüsü barındıran doğa harikası Uzungöl, 1989 yılında çıkartılan bir kanunla milli park ilan edilmiştir. Uzungöl bölgesinin toplam yüzölçümü 1625 hektar olup bunun 1250 hektarı orman arazisi olarak bulunmaktadır.

Her sabah uyandığınızda pencerenizi Uzungölün tertemiz ve yemyeşil doğasına açacağınız otelimizde Standart, Standart Bağlantılı Oda ve Roof Odalar olmak üzere toplamda 70 adet oda bulunmaktadır. Misafirlerimizin konfor ve rahatlığı düşünülerek en ince detayına kadar hazırlanan odalarımızda geniş ekran LCD tv, uydu yayını, birer adet ücretsiz 500 ml su, ücretsiz çay-kahve-su ısıtıcısı hizmeti, minibar hizmeti, ücretsiz emanet kasası hizmeti ve saç kurutma makinası bulunmaktadır. Odalarımızın tamamı enfes doğa manzarasına sahip olup otelimizin önünden akan Haldizan Deresinin sesini odanızdan duyabilirsiniz. Ayrıca tüm otel genelinde kablosuz ve kablolu yüksek hızda internet erişimi tüm misafirlere ücretsiz olarak verilmektedir. Arzu ederseniz aracınızı güvenle park edebileceğiniz ve 24 saat kamera sistemiyle takip edilen kapalı otoparkımızı kullanabilirsiniz.

Otelin en üst katında ki Roof Restaurant’da zengin ve enfes açık büfe kahvaltı seçeneğinden faydalanırken hem kahvaltınızı yapabilir, aynı zamanda muhteşem Uzungöl’ün doğasının tadını çıkarıp gözünüze ve ciğerlerinize ziyafet çekebilirsiniz.

Otelin lobi katında bulunan hediyelik eşya marketinden alacağınız yerel süs eşyaları ve bölgeye özgü gastronomi ürünleriyle evinize dönerken hoş hatıralarınızın yanına bunları da ekleyebilirsiniz.

Golden Inn Hotel Uzungöl, misafir memnuniyeti odaklı ekibiyle sizleri cennetin hayalinin Türkiye’deki yansıması Uzungöl’de eşsiz bir tatil deneyimi yaşamaya davet ediyor.